Besöksadress:
Torvingegatan 18
582 78 Linköping

 

Tel: 013-31 99 94
Fax: 013-13 12 54
Mail: linkoping@tholmarks.se

 

Öppettider:
Mån – fre: 06.45 – 16.00
Ej lunchstängt

Tholmarks i Linköping startades 1983 med uthyrning av liftar och sedan 1998 finns även byggmaskiner i sortimentet. På depån i Linköping finns de flesta maskinerna, alla stora liftar och vårt huvudkontor. Utöver uthyrningsverksamheten satsar vi mycket på försäljning, och är återförsäljare för bl. a. Bosch, Festtool och Stihl. Vi erbjuder även lift-utbildningar och utför reparationer åt kund. På fredagar kl. 08.00 har vi fredagsmys och bjuder då på kokt korv med bröd så länge det räcker.
Välkommen!

Medarbetare

tommy_tornqvist

Tommy Törnqvist

Depåchef Linköping

Utbildningsansvarig

tommy.tornqvist@tholmarks.se

013-31 56 67

070-569 90 70

Ola_Fredriksson

Ola Fredriksson

Depåchef entreprenad

ola.fredriksson@tholmarks.se

013-327 23 71

076-771 11 71

DSC 1763

Pierre Aspanius

Uthyrare/Säljare

pierre.aspanius@tholmarks.se

013-31 99 95

070-636 05 08

DSC 3858

John Peiving

Uthyrare/Säljare

john.peiving@tholmarks.se

013-31 99 96

076-67 70 936

DSC 3833

Joakim Pettersson

Chaufför/Servicetekniker

joakim.pettersson@tholmarks.se

073-022 10 06

DSC 3843

Claes Elf

Servicetekniker

claes.elf@tholmarks.se

070-760 43 01

DSC 3842

Thomas Hermansson

Servicetekniker

thomas.hermansson@tholmarks.se

013-31 45 90

DSC 3837

Owe Andersson

Servicetekniker

owe.andersson@tholmarks.se

013-31 56 68