Besöksadress:
Torvingegatan 18
582 78 Linköping

 

Tel: 013-31 99 94
Fax: 013-13 12 54
Mail: linkoping@tholmarks.se

 

Öppettider:
Mån – fre: 06.45 – 16.00
Ej lunchstängt

Tholmarks i Linköping startades 1983 med uthyrning av liftar och sedan 1998 finns även byggmaskiner i sortimentet. På depån i Linköping finns de flesta maskinerna, alla stora liftar och vårt huvudkontor. Utöver uthyrningsverksamheten satsar vi mycket på försäljning, och är återförsäljare för bl. a. Bosch, Festtool och Stihl. Vi erbjuder även lift-utbildningar och utför reparationer åt kund. På fredagar kl. 08.00 har vi fredagsmys och bjuder då på kokt korv med bröd så länge det räcker.
Välkommen!

Medarbetare

DSC 1779

Tommy Törnqvist

Depåchef Linköping

Utbildningsansvarig

tommy.tornqvist@tholmarks.se

013-31 56 67

070-569 90 70

DSC 3867

Ola Fredriksson

Depåchef entreprenad

ola.fredriksson@tholmarks.se

013-327 23 71

076-771 11 71

Markus Lindstam

Säljare

markus.lindstam@tholmarks.se

013-390 05 50

072-600 68 80

Pierre Aspanius

Uthyrare/Säljare

pierre.aspanius@tholmarks.se

013-31 99 95

070-636 05 08

John Peiving

Uthyrare/Säljare

john.peiving@tholmarks.se

013-31 99 96

076-67 70 936

Claes Elf

Servicetekniker

claes.elf@tholmarks.se

070-760 43 01

Thomas Hermansson

Servicetekniker

thomas.hermansson@tholmarks.se

013-31 45 90

Owe Andersson

Servicetekniker

owe.andersson@tholmarks.se

013-31 56 68

Joakim Pettersson

Chaufför/Servicetekniker

joakim.pettersson@tholmarks.se

073-022 10 06